Doprava do země a cestování po Dominikánské republice

Jak do Dominikánské republiky

PRAVIDELNÉ LETECKÉ LINKY

Z Prahy létá do Dominikánské republiky na pravidelných linkách např. společnost Air France (s přestupem v Paříži), Condor (s přestupem ve Frankfurtu, Düsseldoru či jiném německém městě), nebo British Airways (s přestupem v Londýně). 

Další alternativou může být přímý let z Frankfurtu, nebo se společností Iberia z Barcelony do Punta Cany.

Let z Evropy do Dominikánské republiky trvá přibližně 10 hodin.

8 mezinárodních letišť

V Dominikánské republice je celkem 8 mezinárodních letišť, která obsluhují hlavní plážové destinace a města Santo Domingo a Santiago.

 • Las Américas (SDQ) – v blízkosti hlavního města Santo Dominga a letovisek Boca Chica a Juan Dolio.
 • La Romana (LRM) – nedaleko resortu Casa de Campo, špičkových golfových hřišť a hotelů v oblasti Bayahibe.
 • Punta Cana (PUJ) – v regionu Punta Cana / Bávaro na východním pobřeží.
 • Gregorio Luperón (POP) – ve městě Puerto Plata na severním pobřeží.
 • El Cibao (STI) – ve městě Santiago ve vnitrozemí ostrova.
 • El Catey (AZS) – letiště se nachází na poloostrově Samaná.
 • La Isabela (JBQ) – v blízkosti Santo Dominga, Boca Chicy a Juan Dolia. Letiště obsluhuje domácí linky a některé mezinárodní spoje s okolními karibskými ostrovy.
 • Maria Montez (BRX) – letiště se nachízí v Barahoně na jihozápadě země.

Pokud cestujete samostatně bez cestovní kanceláře, nejsnáze se z letiště do hotelu dostanete taxikem. Transfer je možné sjednat online a využít lze sdílený, nebo privátní odvoz.

OKRUŽNÍ PLAVBY PO KARIBIKU

Velmi oblíbenou formou cestování jsou v posledních letech okružní plavby na palubách luxusních zaoceánských lodí. Okružní plavby zažívají v současnosti boom především díky novým lodním linkám, které Dominikánskou republiku přidaly do cestovních itinerářů. 

V Dominikánské republice funguje pět přístavů. Prohlédnout si tak během plavby po Karibiku můžete historické centrum Santo Dominga, moderní město La Romana, viktoriánské Puerto Plata nebo rajský poloostrov Samaná.

Zaoceánské lodě nabízejí luxusní ubytování 5* kategorie. V přístavech kotví ráno a odplouvají v podvečer, návštěvníci tak mají na poznání okolí celý den. Na palubě jsou pro klienty k dispozici mj. bazény, bary, fitness centra, kosmetické salony a mnoho dalších služeb.

5 zaoceánských přístavů

 • V metropoli Santo Domingo najdeme hned dva přístavy. Zatímco terminál Don Diego umožňuje přímý vstup do Koloniální zóny města se spoustou památek, druhý terminál Sans Souci je považován za jeden z nejmodernějších v regionu celého Karibiku.
 • Přístav v La Romaně byl v nedávné době zrenovován a je tak schopen pojmout až dvě zaoceánské lodě najednou. V okolí najdeme panenské pláže Bayahibe a Dominicus, uměleckou vesničku Altos de Chavón nebo sportovní resort Casa de Campo s proslulými golfovými hřišti „Psí zub“ a „The Links“.
 • Přístav Amber Cove ve městě Puerto Plata byl otevřený v roce 2015. V Puerto Plata můžete odpočívat na krásných plážích, obdivovat viktoriánské památky z konce 19. století, vydat se na vrchol Santa Isabel, do Muzea jantaru, nebo praktikovat windsurfing, kiteboarding či potápění.
 • Poslední dominikánský přístav, ve kterém kotví zaoceánské parníky na plavbách po Karibiku, najdeme na poloostrově Samaná. Jedná se o jednu z posledních "nedotčených" částí Dominikánské republiky. Poloostrov skýtá tropické pralesy, vodopády, kokosové háje a rajské pláže. Od prosince/ledna do března sem připlouvají na námluvy velryby hrbaté.

Doprava po Dominikánské republice

Silnice v Dominikánské republice jsou v dobrém stavu. Dominikánská vláda každý rok investuje nemalé částky do renovace stávajících komunikací a do výstavby nových dálnic a silnic.

Půjčovny aut

Dominikánská republika má perfektně vybudovanou silniční infrastrukturu. Pokud nechcete dovolenou jen prolenošit na pláži a organizované výlety vás nelákají, můžete si zapůjčit auto a zemi procestovat samostatně.

Ušetříte čas a stihnete více:

 • Pokud se vydáte autem podél severního pobřeží z Montecristi na severozápadě přes Puerto Plata do města Cabrera a dále na poloostrov Samaná, cestou můžete kdykoliv zastavit a kochat se panoramatickými výhledy a krásou tamější přírody.
 • V Punta Caně na východním pobřeží můžete během jediného dne navštívit hned několik pláží a dále města Higuey, La Romana, nebo Altos de Chavón.
 • Oblast Barahona-Pedernales na jihozápadním pobřeží láká nádhernou, nedotčenou přírodou. Tamější pláž Bahía de las Águilas je opravdovým rájem na zemi - dostupná je pouze lodí, nebo autem.

Všechna uvedená místa je nejjednodušší navštívit, pokud cestujete autem. Mezinárodní půjčovny mají své pobočky na letištích i ve městech. Doporučujeme kontaktovat ověřené společnosti jako např. American International, Avis, Budget, Payless, Dollar, nebo Europcar.

Ve městech Santo Domingo a Santiago doporučujeme vzhledem k hustotě dopravy využívat taxi služby.

CO JE POTŘEBA K ŘÍZENÍ AUTOMOBILU

 • K řízení vozidla je nutný mezinárodní řidičský průkaz a kreditní karta.
 • Minimální věk pro řízení automobilu je 21 let.
 • V Dominikánské republice se jezdí vpravo.
 • Při jízdě je povinné mít zapnuté bezpečnostní pásy.
 • Maximální povolená rychlost ve městě je 40 km/h, na dálnici 120 km/h.
 • Cena benzínu se aktuálně pohybuje přibližně okolo 26 Kč/litr (cca 55 DOP).
 • Na dálnicích se platí mýtné.

Autobusové linky

Pokud si nechcete půjčovat auto, můžete využít dálkové autobusové linky. V Dominikánské republice funguje několik dopravních společností, které zajišťují spojení mezi jednotlivými městy a regiony. Autobusy jsou pohodlné, mají klimatizaci a WC. V autobusu doporučujeme mít po ruce svetr, nebo bundu - klimatizace bývá velice silná. Informace o jízdních řádech a cenách: 

Metro Express: +1 809 227 0101
Autobusy společnosti METRO jezdí na linkách mezi městy Santo Domingo, Santiago, Puerta Plata a Sosúa.

Caribe Tours: +1 809 221 4422
Caribe Tours jezdí každodenně ze Santo Dominga do města Barahona, Cabrera, Jarabacoa, Montecristi, Nagua, Puerto Plata, Río San Juan, Samaná, Sánchez, Santiago, Santo Domingo, Sosúa a dalších.

Expreso Bávaro: info@expresobavaro.com, Tel: +1 809 682 9670 (Santo Domingo), +1 809 552 1678 (Baváro)
Expreso Bávaro jezdí na trasách Santo Domingo - Punta Cana. Při příjezdu do Punta Cany autobusy zajíždějí přímo k hotelům a do turistických center v Bávaro. Pobočka společnosti Sitrabapu poskytuje expres transfery do města La Romana.

Společnost Transporte Samaná (Asotrapusa) zajišťuje spojení se Samaná. Autobusy vyjíždějí ze zastávky na ul. Barahona 129 a Autopista Las Américas. Tel. 809 687-1470.

Mezi menšími městy je možní využívat mikrobusy zvané guaguas. Jízdné se v tomto případě platí při nástupu přímo u řidiče.

Taxi

Vozy taxi běžně parkují před hotely, na letištích a u autobusových zastávek. Oficiální taxi stanoviště jsou označena tabulí, na které jsou uvedeny ceny pro jednotlivá pásma. Ve vozech nejsou taxametry, proto je nutné dohodnout se na ceně před jízdou. Taxi služby doporučujeme využít zejména ve velkých městech jako je Santo Domingo, Puerto Plata či Santiago. Tarify meziměstských taxi stojí RD$200.

Přibližné vzdálenosti

Ze Santo Dominga do: 
Doba jízdy       
Vzdálenost   
Barahona 3 hod. 200 km
Boca Chica 40 min. 35 km
Jarabacoa 2 hod. 155 km
Juan Dolio 50 min. 50 km
La Romana 1 hod. 45 min. 113 km
Puerto Plata 3 hod. 30 min. 215 km
Punta Cana 2 hod. 15 min. 194 km
Samaná 2 hod. 30 min. 176 km
Santiago 2 hod. 155 km

 

Z La Romana do:    
Doba jízdy    
Vzdálenost    
Barahona 4 hod. 297 km
Bayahibe 20 min. 27 km
Boca Chica 1 hod. 79 km
Dominicus 20 min. 35 km
Jarabacoa 4 hod. 265 km
Juan Dolio 50 min. 63 km
Puerto Plata 5 hod. 325 km
Punta Cana 45 min 81 km
Samaná 3 hod. 246 km
Santiago 3 hod. 268 km
Santo Domingo 1 hod. 30 min. 110 km

 

Z Punta Cana do:     Doba jízdy      
Vzdálenost   
Barahona 5 hod. 30 min. 410 km
Boca Chica 1 hod. 40 min. 160 km
Jarabacoa 3 hod. 45 min. 342 km
Juan Dolio 1 hod. 45 min. 144 km
La Romana 45 min. 81 km
Puerto Plata 5 hod. 30 min. 409 km
Samaná 4 hod. 327 km
Santiago 4 hod. 30 min. 349 km
Santo Domingo 2 hod. 15 min. 159 km

 

Ze Samaná do:  Doba jízdy      
Vzdálenost   
Barahona 5 hod. 30 min. 362 km
Boca Chica 2 hod. 30 min. 170 km
Jarabacoa 3 hod. 331 km
Juan Dolio 2 hod. 30 min. 183 km
La Romana 3 hod. 246 km
Puerto Plata 3 hod. 30 min. 214 km
Punta Cana 4 hod. 327 km
Santiago 3 hod. 15 min. 193 km
Santo Domingo 2 hod. 30 min. 155 km

 

Z Puerto Plata do: Doba jízdy
Vzdálenost
Barahona 7 hod. 365 km
Boca Chica 4 hod. 320 km
Jarabacoa 2 hod. 109 km
Juan Dolio 3 hod. 20 min. 265 km
La Romana 5 hod. 325 km
Punta Cana 5 hod. 30 min. 409 km
Samaná 2 hod. 30 min. 400 km
Santiago 1 hod. 58 km
Santo Domingo 2 hod. 30 min. 176 km

Metro

V Santo Domingu můžete pro přesun po městě využít mj. podzemní dráhu. Metro bylo uvedeno do provozu v roce 2009, má celkem 16 stanic (6 nadzemních, 10 podzemních) a zajišťuje dopravu na celkem 15 km dlouhé severojižní trase, kterou ujede za 25 minut. Jízdenka stojí 30 DOP. www.opret.gob.do/Estaciones.aspx