Barahona/Pedernales

Na jihozápadním pobřeží Dominikánské republiky existuje spousta národních parků, chráněných oblastí a dalších nádherných a dosud málo navštěvovaných míst, kam je možné se vydat buď individuálně, nebo organizovaně s cestovní kanceláří. Počet návštěvníků je v těchto oblastech omezen a přísně se kontroluje.

Národní park Jaragua nabízí hned několik různých ekosystémů a láká přítomností mnohých endemických druhů, které se nikde jinde na světě nevyskytují. Zajímavostí je, že na místních písečných plážích kladou svá vejce mořské želvy. Nacházejí se zde také četná archeologická naleziště z předkolumbovských dob.

Daleko od civilizace na nejzápadnějším cípu ostrova se nachází 10 km dlouhá osamělá pláž Orlí zátoka (Bahía de las Águilas), jedna z nejkrásnějších v Karibiku. Na pláži nenajdeme žádné restaurace ani hotely. Pláž okouzluje bílým pískem, křišťálově průzračnou vodou a rozeklanými skalními útvary. Specifické aridní klima, okolní laguny a divoké skály vytvářejí vhodné podmínky pro život 130 druhů ptactva, z nichž je 10 endemických. Tamější korálové útesy skýtají bohatý podmořský život. Návštěvníci se mohou na pláž dostat na člunu. Z Cabo Rojo trvá jízda asi 15 minut, nebo další možností jsou terénní vozidla. Pláž je součástí NP Jaragua v regionu Pedernales. Vody v oblasti Jaragua-Bahoruco-Enriquillo, kterou v roce 2002 jmenovalo UNESCO biosférickou rezervací, jsou domovem kapustňáků, mořských želv a rozmanitého množství nádherně zbarvených ryb.

Kamenitou pláž San Rafael v Barahoně si oblíbili především surfaři. O víkendech mohou návštěvníci na pláži tancovat v rytmu dominikánské hudby, která zní z okolních restaurací. Dominikánci mají respekt z moře, ale milují řeky. Tuto pláž si proto místní oblíbili zejména díky přírodnímu koupališti v ústí řeky San Rafael.

V regionu Barahona/Pedernales najdeme také největší solné jezero Karibiku Lago Enriquillo (350 km2), které je současně nejnižším položeným místem Karibiku (-40 m). Šířka jezera se v průměru pohybuje mezi 15 a 20 km. Na jezeře se rozkládají 3 ostrovy. Největší z nich - Isla Cabritos poskytuje útočiště plameňákům, leguánům a krokodýlům americkým.

Velkolepá Laguna de Oviedo, která je třikrát slanější než o pár stovek metrů vzdálený oceán, se stala domovem mnoha druhů ptáků. Je zde možné pozorovat např. čápy, ibisy, kolpíky či plameňáky.

Casa Bonita Tropical Lodge

www.casabonitadr.com
Počet pokojů13
Restaurace1
Konference (kapacita)ne
Internetne
Spaano
Golfne
Tenisne
Posilovnane
Kasinone
Casa Bonita Tropical Lodge