Málokdo ví, že i v této tropické zemi mohou teploty klesat k nule, a že se zde nachází nejvyšší vrchol Karibiku – třítisícová hora Pico Duarte a také jeden z nejvyšších karibských vodopádů. Údolí Valle de Constanza se díky svému mírnému klimatu, charakteru alpské krajiny a místní architektuře jinak přezdívá Dominikánské Švýcarsko.

Městečko Constanza je výchozí základnou na výlety do horských národních parků nebo pro výstup Pico Duarte (3 087 m n.m.), který je součástí NP Armando Bermúdez. Trek na vrchol, pojmenovaný po „Otci vlasti“ Juanu Pablo Duarte, je možné podniknout v doprovodu průvodce a trvá 2 - 4 dny. Z místní fauny a flory lze volně pozorovat papoušky, datly, sokoly Guaraguao, hutie, hady a pavouky.

Milovníci romantiky a dobrodružství mohou podniknout výlet do národního parku Juan Bautista Perez Rancier k vodopádu „Aguas Blancas” do nadmořské výšky 2000 metrů. Vodní kaskáda je svými 83 metry považována za jeden z nejvyšších vodopádů Karibiku. K vodopádu vede stezka džunglí a dlouhým kaňonem, na jehož konci návštěvníky vítá fascinující pohled na obrovskou vodní stěnu a azurovou lagunu, která přímo vyzývá k osvěžující koupeli.

VILLA PAJÓN ECOLODGE EN VALLE NUEVO

villapajon.do
Počet pokojů7
Restaurace1
Konference (kapacita)45
Internetne
Spane
Golfne
Tenisne
Posilovnane
Kasinone
VILLA PAJÓN ECOLODGE EN VALLE NUEVO